KËTË VIKEND FILLON KAMPIONATI I KOSOVËS NË KATEGORINË U16 PËR MESHKUJ DHE FEMRA

FVK
3 0
Read Time36 Second

Kampionati i Kosovës në kategorinë U16 për meshkuj dhe femra fillon këtë vikend me 21/22 Dhjetor 2019. Me një masovitet mjaft të madh të ekipeve në kategori të reja pritet që ky kampionat të shfaq lojëra mjaft të mira dhe interesante. 

Në kategorinë e femrave pritet të ketë një numër mjaft të madh të ekipeve të cilat do të marrin pjesë, duke e treguar popullaritetin mjaft të madh të këtij sporti. Po ashtu edhe në kategorinë e meshkujve pritet një rivalitet mjaft i madh, ku presim të zhvillohen ndeshje tejet cilësore.

Ky kampionat do të zhvillohet në shumë qendra të Kosovës si në Ferizaj, Vushtrri, Drenas, Gjilan, Therandë, Pejë..

Federata e Volejbollit e Kosovës ju uron sukese ekipeve pjesëmarrëse!

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

LUBOTENI FITON KUPËN E FVK

Luboteni – Ferizaj 3:1 25:21,18:25,25:18,25:22 Në finalen e Kupës së FVK-së të zhvilluar ndërmjet dy ekipeve nga Ferizaj ka arritur të fitoj ekipi i Lubotenit me rezultat 3:1 në sete. Ndeshja ishte e baraspeshuar në dy setat e parë, mirëpo në vazhdim Luboteni arrin të krijoj epërsi dhe e mbyll […]