NË LIPJAN GRUMBULLOHET KOMBËTARJA U20 MESHKUJT

FVK

Nesër me fillim nga ora 17:00 në Lipjan, kombëtarja U20 në konkurencen e meshkujve do të bëjë grumbullimin e parë nga i cili do të seleksionohen lojtarët që do ta përfaqësojn Kosovën në kualifikimet për Kampionatin Evropian U20 meshkujt. Më poshtë mund ti gjeni emrat e lojtarëve të ftuar në […]

LUBOTENI FITON KUPËN E FVK

FVK

Luboteni – Ferizaj 3:1 25:21,18:25,25:18,25:22 Në finalen e Kupës së FVK-së të zhvilluar ndërmjet dy ekipeve nga Ferizaj ka arritur të fitoj ekipi i Lubotenit me rezultat 3:1 në sete. Ndeshja ishte e baraspeshuar në dy setat e parë, mirëpo në vazhdim Luboteni arrin të krijoj epërsi dhe e mbyll […]

SKENDERAJ FITON KUPËN E FEDERATËS

FVK

SKENDERAJ FITON KUPËN E FEDERATËS Ekipi i Skenderajt në konkurencen e femrave ka arritur të fitoj kupën e FVK-së në finale kundër skuadres së M-Technologie. Sikurse edhe ndeshjet gjysmëfinale edhe finalja ishte mjaft interesante dhe e baraspeshuar, kështu qe u desht të luhej seti i V, që të mësohej fituesi. […]

LUBOTENI DHE FERIZAJ NË FINALE TË KUPES SË FVK-së

FVK

Përfundojnë dy takimet gjysmëfinale në konkurencen e meshkujve dhe u arritën këto rezultate : KV LUBOTENI – KV PRISHTINA VOLLEY 3:2 (25:23, 22:25, 23:25, 25:21, 15:4) KV FERIZAJ – KV THERANDA 3:0 (25:18, 25:18, 25:13) Rezultate të cilat dërgojnë LUBOTENIN dhe FERIZAJIN në një finale dhe derbi lokal që do […]

SKENDERAJ DHE M-TECHNOLOGIE NË FINALE TË KUPËS SË FVK

FVK

SKENDERAJ DHE M-TECHNOLOGIE NË FINALE TË KUPËS SË FVK Skenderaj – Drita 3:2 (25:20,22:25,20:25,25:17,15:6) . . M-Technologie – Kastrioti 3:2 (25:19,17:25,23:25,25:20,15:11) Skenderaj dhe M-Technologie janë në finale të Kupës së FVK-së. Të dyja ndeshjet gjysmëfinale u zhvilluan në pesë sete ku Skenderaj arriti të fitoj mdaj Dritës, ndërsa M-Technologie ndaj […]

NË FUNDJAVË LUHET KUPA E FVK-së

FVK

Kupa e FVK-së do të zhvillohet këtë fundjavë në Palestren Bill Klinton, Ferizaj me këto orare: FEMRAT E PREMTE 13.12.2019 ORA 17:00  SKENDERAJ – DRITA ORA 19:00 M TEKNOLOGIE – KASTRIOTI FINALJA E SHTUNE 14.12.2019 ORA  19:00 MESHKUJT E SHTUNE 14.12.2019 ORA 15:00      LUBOTENI – PRISHTINA VOLLEY ORA […]

LUBOTENI NË GARËN E CHALLENGE CUP

FVK

LUBOTENI – SPOR TOTO SC ANKARA 12/11/2019, 19:00  Palestra e Sporteve “Bill Clinton” Ferizaj Kampioni i Kosovës në volejboll në konkurencen e meshkujve Luboteni nesër do të zhvilloj ndeshjen e parë në kuadër të Challenge Cup kundër skuadrës turke Spor Toto SC ANKARA. Ndeshjen e parë ekipi i Lubotenit do […]