SKENDERAJ FITON KUPËN E FEDERATËS

FVK
3 0
Read Time26 Second

SKENDERAJ FITON KUPËN E FEDERATËS

Ekipi i Skenderajt në konkurencen e femrave ka arritur të fitoj kupën e FVK-së në finale kundër skuadres së M-Technologie. Sikurse edhe ndeshjet gjysmëfinale edhe finalja ishte mjaft interesante dhe e baraspeshuar, kështu qe u desht të luhej seti i V, që të mësohej fituesi.

Në setin e V, skuadra e Skenderajt u tregua më e vendosur për fitore që nga fillimi duke arritur ta fitoj këtë set i cili i siguroj Kupën e FVK.

#federataevolejbollitekosovës #kupaefvk2019 #kvskenderaj #kvmtechnologie #volejboll #volleyball #kosova

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

FINALJA E KUPES SË FVK-së,LUBOTENI - FERIZAJ LUHET KËTË FUNDJAVË

Të shtunen me 21/12/2019, duke filluar prej ores 17:00 në palestren e Sporteve “Bill Klinton” Ferizaj do të luhet finalja e kupës së FVK-së, njëherit dhe deribi lokal mes KV LUBOTENI dhe KV FERIZAJ. FVK ju fton të jeni pjesë e këtij spektakli të volejbollit dhe uron të dyja ekipet […]