Kosova U17 mposhtet nga favoriti i turneut, Bullgaria

FVK
0 0
Read Time35 Second
Kombëtarja e Kosovës U17, femrat, është mposhtur nga rivali i vështirë, Bullgaria, me rezultat 0-3 ((19:25; 20:25; 14:25), në kuadër të ndeshjes së dytë kualifikuese të Kampionatit Evropian të kësaj grupmoshe që po mbahet në Ankara të Turqisë.
Vashat e drejtuara nga trajneri Donald Suxho u munduan të zbatonin këshillat nga përgatitjet pas takimit të parë, por eventualisht u desh të pajtohen me disfatën nga një kundërshtar që është favorit për ta fituar krejt turneun.
Sidoqoftë, përkundër humbjes. Kosova pati një paraqitje dinjitoze.
Ndeshjen e tretë dhe të fundit të grupit në këto kualifikuese, Kosova e zhvillon nesër, e premte, kundër Moldavisë me fillim nga ora 18:00, sipas kohës tonë lokale.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Liga "Gjergj Kastrioti": Në fundjavë luhet xhiroja e katërt

Këtë fundjavë, më 21 dhe 22 janar, do të luhen ndeshjet e xhiros së katërt të ligës së përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë, “Gjergj Kastrioti”, në volejboll. Gjeni të paraqitur grafikisht oraret dhe datat e ndeshjeve. Vëmendje: Orari dhe data për ndeshjen mes Dritës dhe Vllaznisë, në konkurrencën e femrave, […]