Me ndeshjen Drita – M. Technologie mbyllet xhiroja e parë e Superligës A, femrat.

FVK
0 0
Read Time29 Second

Kampioni në fuqi i Superligës, Drita e ka nisur me fitore fushatën e re, duke mposhtur M. Technologien me rezultat të pastër, 3-0, në përballjen që kompleton xhiron e parë të sezonit 2022/23,

“Intelektualet” treguan paraqitje të fortë kundër ekipit nga Prishtina, me vashat e Lorik Ilazit që vazhduan aty ku e lanë sezonin e kaluar, me fitore.

M. Technologie tregoi rezistencë impresive, sidomos në setin e dytë dhe tretë, por në fund nuk arriti të parandalonte disfatën.

Më poshtë, rezultatet e plota dhe renditja tabelare në Superligën A, femrat, pas xhiros së parë.

May be an image of text

May be an image of text that says 'SUPERLIGA FEMRAT FVK FEDERATA VOLEJBOLLI KOSOVES REPU BLIKA KOSOVES MINIST DI INISE DHE SPORTIT 1 Renditja tabelare SKENDERAJ 3 2 3 DRITA FUSHE KOSOVA 3 2 5 FER VOLLEY M. TECHNOLOGIE 1 6 O FERONIKELI O agrotrade ...anytime,anywhere My travel wwW. fvk-ks.org fvkkosova kosovavolleyballfederation kosvolleyball'

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Vazhdon festivali i volejbollit për fëmijë me organizimin në Prishtinë

Iniciativa me festivalin e volejbollit për fëmijë, i organizuar nga Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK), në kuadër të projektit të Federatës Evropiane të Volejbollit “CEV School Project”, ka vazhduar nëpër lokacione tjera të Kosovës, derisa së fundmi qendër ka pasur Prishtinën. Plot pesë shkolla të volejbollit kryeqytetase morën pjesë. […]