ISTREF ELEZAJ KRYETAR I RI I SHGJVK-së

FVK
0 0
Read Time34 Second

ISTREF ELEZAJ KRYETAR I RI I SHGJVK-së
Shoqata e Gjyqtarëve të Volejbollit e Kosovës, e ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor, duke përzgjedhur strukturat e reja udhëheqëse.
Në këtë kuvend, fillimisht të pranishmëve u është drejtuar kryetari i deritashëm Fadil Lumi.
Në ambientet e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit (FEFS), me votat e kuvendarëve të SHGJVK-së, kryetar i ri është zgjedhur Istref Elezaj.
Në kryesi të kësaj shoqate janë zgjedhur edhe: Liridona Kurrumeli, Burim Zymeri, Skender Lajqi dhe Liridon Pllana.
Punimet e kuvendit i përcolli nga afër edhe sekretari i përgjithshëm i FVK-së Valon Nikqi, i cili kryetarit të ri Istref Elezaj dhe bordit, u ka uruar punë të mbarë dhe shumë suksese.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

VENDIMET E MBLEDHJES SË RREGULLT TË BORDIT TË FVK-së

Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës me dt.11.06.2021, ka mbajtur mbledhjen e rregullt në të cilën ndër të tjera mori këto: VENDIME ✅ Aprovoi në parim raportin e garave për vitin 2020/2021 ✅ Aprovoi pjesëmarrjen dhe organizimin e aktiviteteve ballkanike: • U20 meshkujt volejboll – organizimin (20-24 Korrik 2021) […]