ISTREF ELEZAJ KRYETAR I RI I SHGJVK-së

FVK

ISTREF ELEZAJ KRYETAR I RI I SHGJVK-së Shoqata e Gjyqtarëve të Volejbollit e Kosovës, e ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor, duke përzgjedhur strukturat e reja udhëheqëse. Në këtë kuvend, fillimisht të pranishmëve u është drejtuar kryetari i deritashëm Fadil Lumi. Në ambientet e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit (FEFS), me […]

KAMPIONATI I KOSOVËS U16 FEMRAT

FVK

Në Pejë dhe në Gjilan janë zhvilluar garat çerekfinale të grupmoshës U16 në konkurencen e femrave. Garat u zhvilluan në dy grupe ku tetë ekipet fituese nga grupet u takuan në mes veti në çerekfinale. Në Pejë, në Q.S.R. Suti Sport pjesëmarrëse ishin skuadrat: Suti Sport, Malisheva, Gjinoci dhe Prishtina […]

TË SHTUNËN, PLAY-OFF U18

FVK

TË SHTUNËN, PLAY-OFF U18 Të shtunën zhvillohen garat e play-off në U18, të cilat janë planifikuar të mbahen në Malishevë. Orari i ndeshjeve: 13,00 VELLAZNIMI – THERANDA 14,00 AS VUSHTRRIA-PRISHTINA 15,00 FUSHE KOSOVA – DRITA 16,00 FERONIKELI – MALISHEVA 17,00 FINALJA E MASHKUJVE 18,00 FINALJA E FEMRAVE