Adriatik Kajtazi emërohet asistent-trajner i klubit zvicëran, Volley Schönenwerd

FVK
0 0
Read Time37 Second
25 shtator, 2022 – Ish-volejbollisti i Pejës, si dhe një prej lojtarëve më të mirë në kampionatin kosovar, Adriatik Kajtazi është emëruar asistent-trajner i klubit të volejbollit prestigjioz zvicëra, Volley Schönenwerd. Kajtazi ishte pjesë e Pejës por në të kaluarën ka luajtur në Katar dhe Shqipëri, Zvicër, Maqedoni dhe vende tjera. Në Kosovë është shpallur disa herë si lojtari më i mirë në vend, teksa ka dhënë kontribut të madh në Kombëtaren e Shqipërisë ndër vite. Po ashtu, vitin e kaluar, ai ishte edhe ndihmës trajner i Kombëtares U20 të Kosovës.
Volley Schönenwerd është klub me bagazh e traditë të madhe në volejbollin zvicëran, aktiv qysh nga viti 1980. Federata e Volejbollit të Kosovës i uron fat në aventurën e re Kajtazit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Mbyllet kongresi i 38 i FIVB-së, ku morën pjesë krerët e FVK-së

Kongresi i 38 i Federatës Ndërkombëtare të Volejbollit (FIVB) ka përfunduar me aktivitetet e ditës së dielë. Në këtë kongres, i cili u mbajt në Arnhem të Holandës, ku po zhvillohet edhe Kampionati Botëror i volejbollit për femra, morën pjesë presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci […]