KV Drita fituese e turneut ndërkombëtar

FVK
0 0
Read Time37 Second
Dy ekipe nga Kosova kanë qenë pjesëmarrëse në turneun ndërkombëtar të organizuar nga Klubi i Volejbollit “Nakovski Volley” nga Strumica e Maqedonisë së Veriut me 10/11 Shtator. Drita dhe Skenderaj nga Kosova, Rabotniçki nga Shkupi si dhe ekipi nikoqir ishin pjesëmarrëse. Në ndeshjet gjysmëfinale u takuan, Drita vs Nakovski Volley dhe Skenderaj vs Rabotniçki. Drita arriti që të fitoj ndeshjen e parë me rezultat 3:0, ndërsa të Skenderaj nuk ishte me fat dhe humbi nga Rabotniçki me rezultat 2:3 në sete. Në ndeshjen për vend të tretë ekipi i Skenderajt arriti të mposht Nakovski Volley 3:0, ndërsa Drita në finale mundi Rabotniçkin 3:1 në sete. Federata e Volejbollit uron ekipin e Driës dhe Skenderajt për këtë paraqitje.
May be an image of 11 people, people playing voleyball and indoor
May be an image of 12 people, people playing voleyball and indoor

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Trajnerët kosovarë marrin pjesë në konventën për trajnerë të shkollave të volejbollit

Trajnerët kosovarë Kastriot Azemi, Rudina Berisha, Lendi Hasimja, Arbenita Bajramaliu dhe Lulzim Krasniqi, po marrin pjesë në konventën për trajnerë të shkollave të volejbollit të organizuar nga CEV mes datave 16-18 shtator, në Shkup të Maqedonisë së Veriut. Kjo konventë ka për qëllim edukimin e trajnerëve të rinj të volejbollit […]