Kosova U20 mbyll ndeshjen e dytë në Kampionatit Ballkanik, kundër Turqisë

FVK
0 0
Read Time30 Second

Kosova U20 mbyll ndeshjen e dytë në Kampionatit Ballkanik, kundër Turqisë

Kombëtarja U20 e Kosovës, meshkujt, ka zhvilluar edhe ndeshjen e dytë në kuadër të Grupit A, të Kampionatit Ballkanik, i cili po zhvillohet në Shqipëri.

Djelmoshat “Dardanë” kësaj radhe patën punë me një rival tejet të fortë, i cili në fakt është favoriti kryesor i kompeticionit, Turqinë.

Kosova u mundua të bëjë më shumë, sidomos në setin e parë, por eventualisht u desh të pajtohej me disfatën e dytë në këtë Ballkanik.

Ndeshjen e radhës Kosova e zhvillon për pozitën e pestë, kundër Maqedonisë së Veriut.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KV Drita fituese e turneut ndërkombëtar

Dy ekipe nga Kosova kanë qenë pjesëmarrëse në turneun ndërkombëtar të organizuar nga Klubi i Volejbollit “Nakovski Volley” nga Strumica e Maqedonisë së Veriut me 10/11 Shtator. Drita dhe Skenderaj nga Kosova, Rabotniçki nga Shkupi si dhe ekipi nikoqir ishin pjesëmarrëse. Në ndeshjet gjysmëfinale u takuan, Drita vs Nakovski Volley […]