Superliga A, meshkujt: Rezultatet dhe renditja pas xhiros së pestë

FVK
0 0
Read Time27 Second
Xhiroja e pestë në Superligën A të Kosovës në volejboll, meshkujt, ka sjellur disa ndeshje interesante, derisa është intensifikuar dukshëm gara për primat.
Në fakt, tri ekipe aktualisht kanë pikë të barabarta në tri pozitat e para. Skenderbeu, Peja dhe Drita kryesojnë me nga dhjetë pikë, të përcjellura nga Golden Eagle Theranda në vendin e katërt me gjashtë pikë.
Ferizaj dhe Luboteni, me nga një ndeshje më pak të luajtur, zënë dy pozitat e fundit me nga katër respektivisht tri pikë.
Gjeni rezultatet e plota dhe renditjen tabelare të paraqitur grafikisht.
May be an image of 1 person and text
May be an image of text

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, femrat: Rezultatet dhe renditja tabelare pas xhiros së pestë

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së pestë në Superligën A, femrat, me përballjet që zunë vend të mërkurën dhe të enjten. Drita ka vazhduar me bilancin e qind për qind të fitoreve, pasi mposhti rivalin direkt për vendin e parë këtë javë, Skenderajn. “Intelektualet” prijnë me 15 pikë, […]