Ylli botëror i volejbollit, Donald Suxho takohet me krerët e FVK-së

FVK
0 0
Read Time51 Second

Volejbollisti me famë globale dhe me origjinë shqiptare, Donald Suxho qëndroi për vizitë të dielën në Kosovë, ku pati mundësinë të takohet me presidentin e Federatës së Volejbollit të Kosovës, Bahri Gjinovci, sekretarin e përgjithshëm, Valon Nikqi dhe selektorin e Kombëtares U19, femrat, Lorik Ilazi.

Suxho u njoftua së afërmi me aktivitetet dhe punën e FVK-së, derisa u shpreh i kënaqur me punën që po bëhet në zhvillimin e volejbollit kosovar.

Ndër të tjerash, Suxho u shpreh i gatshëm të vazhdojë të ndihmojë volejbollin kosovar, siç ka bërë edhe në të kaluarën, derisa shkëmbeu biseda dhe diskutime rreth volejbollit me presidentin Gjinovci dhe sekretarin Nikqi.

Krerët e FVK-së u shprehën të kënaqur me përfaqësimin dinjitoz që ai i ka bërë volejbollit shqiptar përgjatë karrierës së suksesshme të tij.

Në fund, presidenti Gjinovci i dhuroi fanellën e Kosovës, të cilën Suxho e pranoi me kënaqësi.

Kujtojmë se Suxho preku majat e volejbollit botëror, duke marrë pjesë si kapiten i SHBA-ve në Kampionatin Botëror dhe Lojërat Olimpike.

 

 

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Edona Kalludra nga volejbolli kosovar, në 'Dream Team' të elitës së volejbollit të Shqipërisë

Volejbollistja kosovare, Edona Kalludra është transferuar këtë verë nga Ferizaj në ligën elitare të volejbollit në Shqipëri, te kampioni në fuqi, Skenderbeu, ku po tregon paraqitje inspiruese. Kalludra aktivizohet rregullisht me Skenderbeun, derisa kalimin e siguroi pas një prove te ky klub, ku impresionoi për të realizuar tutje transferimin permanent. […]