KOSOVA PËSON DISFATËN E PARË NË KAMPIONATIN BALLKANIK U17

Kombëtarja e Kosovës në konkurencën e femrave pas pesëmbëdhjetë orëve udhëtim dhe me vetëm dy orë pushim ka pësuar disfatën e parë ndaj Greqisë në kuadër të Kampionatit Ballkanik U17, i cili po mbahet në Lukavac të Bosnje Hercegovinës.

Kosovë – Greqi 0:3 (13:25, 9:25, 18:25)

Ndërsa Kosova ndeshjen e radhës do ta zhvilloj sot ndaj Turqisë me fillm nga ora 17:00.

Federata e Volejbollit i uron suksese Kombëtares në ndeshjen e radhës!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *