Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan fitore në ndeshjen e sotme ndaj Andorrës

August 29, 2019

Ekipi i Kosovës në konkurrencën e meshkujve në beach volley, Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan fitore në ndeshjen e sotme ndaj Andorrës, në Lojërat Mesdhetare në Rërë Patra 2019. Djemtë tanë triumfuan 2:0 në sete (21:15 dhe 27:25), në kuadër të grupit B. Kosova kualifkohet në 12 ekipet më të mira dhe ndeshjen e radhës pritet ta zhvillojë në orët e pasditës, kurse kundërshtarin do ta mësojë pas hedhjes…

Read More >>

Valmira Ramadani dhe Dhuratë H. Sylejmani, pësuan humbje nga dyshja sllovene

August 28, 2019

Ekipi i Kosovë në konkurrencën e femrave në beach volley, Valmira Ramadani dhe Dhuratë H. Sylejmani, pësuan humbje nga dyshja sllovene, Fabjan – Kregar, 2:0 në sete (21:16 dhe 21:17)., në ndeshjen e parë të grupit B të Lojërave Mesdhetare në Rërë, Patra 2019. Ekipi ynë tregoi paraqitje të mirë dhe deri diku ishte rival i barabartë me sllovenet. Takimin e përcollën nga afër drejtuesit e lartë të Komitetit Olimpik…

Read More >>

Ekipi i Kosovës në Bech Volley pëson ndaj Portugalisë

August 28, 2019

Ekipi i Kosovës në konkurrencën e meshkujëve në beach volley, Faton Mustafa dhe Armend Berisha, pësuan humbje ndaj Portugalisë, 2:0 në sete (21:15 dhe 21:13). Djemtë tanë dhanë maksimumin, por që nuk mjaftoi të shënojnë fitore. Ndeshjen e radhës e zhvillojnë me Francën. Momentalisht po zhvillohet ndeshja e femrave, Kosova – Sllovenia.

Read More >>

Short i vështirë për ekipet e beach volleyt në Patra 2019

August 27, 2019

Ekipet e beach volleyt që po e përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare në Rërë Patra 2019, kanë mësuar sot grupet për garat që i nisin nesër.Ekipi i femrave ndodhet në grupin B, bashkë me Francën, që llogaritet kandidate për të fituar medaljen e artë dhe Slloveninë.Ekipi i meshkujve ndodhet në grupin B, të cilin e përbëjnë edhe Franca, Portugalia dhe Andorra.Sipas trajnerëve Vildane Jashari dhe Bahri Gjinovci, shorti është tejet…

Read More >>

KOSOVA E PËRMBYLL KAMPIONATIN BALLKANIK ME FITORE

August 25, 2019

Pas tri ndeshjeve të humbura ndaj Greqisë, Turqisë dhe Bosnjës, Kosova ka arritur të shënoj fitore në ndeshjen e fundit ndaj Shqipërisë. Ndeshja ishte mjaft interesante me dominim herë të njërës e herë të tjetrës kombëtare duke e dërguar lojën në pesë sete. Në setin final Kosova arriti të jetë më efektive duke fituar 15:12.Me këtë ndeshje Kosova e ka përmbyllur pjesëmarrjen në Kampionatin Ballkanik U17 femra në vendin e nëntë….

Read More >>

KOSOVA PËRBALL BOSNJËS

August 23, 2019

Pas dy humbjeve të pësuara në grup kundër Greqisë dhe Turqisë, kombëtarja e Kosovës sot do të përballet me kombëtaren e Bosnjës për plasman përfundimtar. Ndeshja zhvillohet me fillim në ora, 12:30. Në garën që po mbahet në qytetin Lukavac të Bosnje e Hercegovinës përveq Kosovës po marrin pjesë edhe 9 shtete tjera ballkanike. Federata e Volejbollit e Kosovës ju deshiron suksese kombëtares në ndeshjen kundër Bosnjës !

Read More >>

KOSOVA PËSON DISFATËN E PARË NË KAMPIONATIN BALLKANIK U17

August 21, 2019

Kombëtarja e Kosovës në konkurencën e femrave pas pesëmbëdhjetë orëve udhëtim dhe me vetëm dy orë pushim ka pësuar disfatën e parë ndaj Greqisë në kuadër të Kampionatit Ballkanik U17, i cili po mbahet në Lukavac të Bosnje Hercegovinës. Kosovë – Greqi 0:3 (13:25, 9:25, 18:25) Ndërsa Kosova ndeshjen e radhës do ta zhvilloj sot ndaj Turqisë me fillm nga ora 17:00. Federata e Volejbollit i uron suksese Kombëtares në…

Read More >>

KOMBËTARJA U17 NISET DREJT BOSNJËS

August 16, 2019

Vashat tona të grupmoshës U17 pas një jave intenzive me përgatitje e ndeshje miqësore, jane nisur në drejtim të Bosnjës. Ato pritet që rreth orës 3:00 të mëngjesit të arrijnë në Bosnjë. Në ditën e parë do kenë shumë pak hapësirë për pushim, meqë në orën 14:00 të martën e zhvillojnë ndeshjen e parë ndaj Greqisë. FVK i uron shumë suksese Kombëtares U17 të femrave në BVA Kampionatin Ballkanik në…

Read More >>

KOMBËTARJA U17 E FEMRAVE GATI PËR BALLKANIK

Kombëtarja e Kosovës U17 po vazhdon përgatitjet intenzive për kampionatin ballkanik U17 që mbahet në BeH 🇧🇦 Nga data 9 gusht, kombëtarja ka filluar grumbullimin në Ferizaj, ku ka bërë përgatitje për të nxjerrë më të mirën e vajzave të ftuara në kombëtare. Udhëtimin për paisje me viza boshnjake në Shkup, ekipi ynë e ka vazhduar pas 6 ore për të arritur në Manastir, ku ishte aranzhuar edhe miqësorja me Maqedoninë…

August 15, 2019
Read More >>