Ferizaj – Peja finalja e Kupës së Kosovës, meshkujt

FVK
0 0
Read Time24 Second

16 prill, 2022 – Ferizaj ka mposhtur 3-0 (25-14, 25-22, 25-21) Lubotenin, në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, meshkujt, për të kaluar në finale. Ferizajasit treguan paraqitje dominuese, derisa siguruan finalen e kompeticionit ku do të ndeshen me Pejën, e cila më herët gjatë ditës kishte mposhtur Dritën 3-0 (25-22, 25-15, 25-16). Finalja luhet të dielën me fillim nga ora 17:15 dhe transmetohet direkt në Radio Televizionin e Kosovës (RTK).

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Peja fiton Kupën e Kosovës, në konkurrencën e meshkujve

Peja ka mposhtur Ferizajn në finale me rezultat 3-1 (25-22, 18-25, 25-22, 28-26), për t’u shpallur kampione e Kupës për vitin 2022. Pejanët fituan setin e parë me rezultat të ngushtë, teksa ferizajasit u përballën me lëndimin e pranuesit, Samuel Amorim, i cili nuk ishte i gatshëm të vazhdonte ndeshjen […]