KOSOVA E PËRMBYLL KAMPIONATIN BALLKANIK ME FITORE

FVK
0 0
Read Time31 Second

Pas tri ndeshjeve të humbura ndaj Greqisë, Turqisë dhe Bosnjës, Kosova ka arritur të shënoj fitore në ndeshjen e fundit ndaj Shqipërisë. 
Ndeshja ishte mjaft interesante me dominim herë të njërës e herë të tjetrës kombëtare duke e dërguar lojën në pesë sete. Në setin final Kosova arriti të jetë më efektive duke fituar 15:12.
Me këtë ndeshje Kosova e ka përmbyllur pjesëmarrjen në Kampionatin Ballkanik U17 femra në vendin e nëntë.

Federata e Volejbollit e Kosovës uron vajzat dhe stafin për paraqitjet në këtë garë, duke shpresuar që më provojën e fituar në garat tjera të kenë paraqitje edhe më të suksesshme !

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Short i vështirë për ekipet e beach volleyt në Patra 2019

Ekipet e beach volleyt që po e përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare në Rërë Patra 2019, kanë mësuar sot grupet për garat që i nisin nesër.Ekipi i femrave ndodhet në grupin B, bashkë me Francën, që llogaritet kandidate për të fituar medaljen e artë dhe Slloveninë.Ekipi i meshkujve ndodhet në […]