FEDERATA E VOLEJBOLLIT E KOSOVËS NDAN TOPA PËR SHKOLLAT E VOLEJBOLLIT

FVK
1 0
Read Time51 Second
Federata e Volejbollit e Kosovës ka ndarë topa për shkollat e volejbollit të cilat  marrin pjesë në garat e grupmoshave të organizuara nga FVK. Kjo mbështetje ka ardhur në kuadër të projektit të shkollave të volejbollit i mbështetur nga CEV. Trajnerëve të pranishëm në takim, me një fjalë rasti  i’u drejtua kryetari i FVK-së, z.Abedin Ibrahimi i cili theksoj se FVK-ja është e përkushtuar në zhvillimin e volejbollit të grupmoshave. Ne nuk do të ndalemi që edhe me projekte tjera të kontribojm sadopak në mbështetjen e klubeve.
Mw pas fjalën e morën edhe anëtarët e Komisionit për Zhvillim, Vildane Jashari dhe Bahri Gjinovci, të cilët folën për punën dhe projektet e Komisionit. Në këtë takim përveq shpërndarjes së topave u diskutua edhe për kampanjen e organizuar nga CEV 1MoreDay4Volleyball (një ditë më shumë për volejbollin), e cila do të mbahet me 29 Shkurt. Për këtë kampanjë sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi ju sqaroj të pranishmëve për mënyrën e regjistrimit dhe aktivitetet.
#federataevolejbollitekosovës #schoolproject #growthegame #CEV #1DayMore4Volleyball #Kosovo #Volleyball #Volejboll

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

REZULTATET DHE TABELAT NGA NDESHJET E JAVËS SË DYTË NË ELITEN E VOLEJBOLLIT KOSOVAR