Rezultatet dhe renditjet tabelare, pas ndeshjeve të fundjavës

FVK
0 0
Read Time44 Second

28 mars, 2022 – Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e kategorisë seniore nëpër ligat zinxhirë të Kosovës në volejboll. Në Superligën A, femrat, Drita vazhdon të prijë në tabelë me 45 pikë, pasi ‘Intelektualet’ mposhtën si nikoqire Skenderajn, 3-0. Fer Volley ka katër pikë më pak dhe zë vendin e dytë. Ferizajaset mposhtën si mysafire Feronikelin, poashtu me rezultat 0-3. Me fitoren 0-3 të M. Technologie kundër Fushë Kosovës, kompletohet xhiroja e tetë në konkurrencën e femrave.

Te meshkujt, Peja është shkëputur dukshëm në tabelë, me 46 pikë, nëntë më shumë se vendi i dytë, Luboteni. Pejanët triumfuan 0-3 si mysfirë të Skenderbeut, ndërsa Luboteni mposhti G.E Therandën si mysafire me rezultat identik, 0-3.

Më poshtë, rezultatet dhe renditjet tabelare nga të gjitha ndeshjet e fundjavës, nëpër ligat seniore zinxhirë.

Vëmendje: Një ndeshje në Superligën B, femrat, zhvillohet të mërkurën.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kombëtarja U19, femrat, vazhdon përgatitjet në Istog

30 mars, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, po vazhdon stërvitjet në kampin e organizuar nga FVK, në Istog, para ndeshjeve kualifikuese të Kampionatit Evropian U19. Përballjet e Grupit I, ku bënë pjesë Kosova, luhen në Prishtinë mes datave 8-10 prill. Estonia, Hungaria dhe Turqia janë Kombëtaret tjera që […]