Rezultatet nga përballjet e grupmoshës U14 femrat

FVK
0 0
Read Time1 Minute, 18 Second
Janë mbyllur të gjitha ndeshjet në program për ditën e dielë në kampionatin e grupmoshës U14, konkurrenca e femrave.Ka qenë një ditë jashtëzakonisht aktive me orar të ngjeshur të ndeshjeve, derisa vashat e reja kanë treguar përkushtim e vendosmëri për të dhënë më të mirën nga vetja gjatë përballjeve. Dueli i vetëm që nuk u zhvillua dhe u mbyll me rezultat zyrtar, ishte ai mes Fer Volley dhe Kastriotit, me këtë të fundit që fitoi 2-0 në tavolinë.
Më poshtë, rezultatet nga të gjitha takimet: 
Garat U14 (F)
Akademia Drita-Arberia 0-2 (10-25;18-25)
Drita-Akademia Drita 2-0 (25:18;25:10)
Drita-Arbëria 0-2 (08-25;16-25)
Klina-Theranda 0-2 (11-25;7-25)
Vëllaznimi-Malisheva 0-2 (6-25;10-25)
Theranda-Malisheva 2-0 (25-13;25-11)
Klina-Vëllaznimi 0-2 (22-25;22-25)
Theranda-Vëllaznimi 2-0 (25-7;25-15)
Klina-Malisheva 0-2 (17-25;10-25)
Fer Volley 0-2 Ferizaj (11-25;16:25)
Kaçaniku 0-2 Sharri (15-25;21-25)
Kaçaniku 2-0 Fer Volley (25-21;27-25)
Sharri 0-2 Kastrioti (11-25;11-25)
Fer Volley 0-2 Kastrioti
Rezultat zyrtar (00:25, 00:25). Kjo ndeshje nuk eshte zhvilluar.
Ferizaj 2-0 Kaçaniku (25-20;25-16)
Sharri 2-1 Fer Volley (22-25;25-21;15-10)
Kastrioti 2-1 Ferizaj (25-12;22-25;15-02)
Ferizaj 2-1 Sharri (25-22;22-25;15-07)
Kaçaniku 0-2 Kastrioti (16:25;08:25)
  

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
17 %
Excited
Excited
17 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
17 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Istref Elezaj gjyqtari i parë nga Kosova me licensë ndërkombëtare

Istref Elezaj është gjyqtari i parë kosovar që merr të drejtën për ndarje të drejtësisë në ndeshje ndërkombëtare të volejbollit. Në seminarin dhjetë-ditorë që u zhvillua në Caorle të Italisë , Elezaj shkëmbeu përvojat me gjyqtarë të tjerë evropianë të volejbollit dhe eventualisht mori licensën ndërkombëtare, pasi fillimisht ishte rekomanduar […]