Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

FVK
0 0
Read Time57 Second
Peja është shpallur kampione e Kosovës në volejboll, duke arritur ta mbrojë titullin nga sezoni paraprak, pas një paraqitjeje brilante në ndeshjen e pestë të playoffit të zhvilluar në palestrën “Bill Klinton”, kundër Ferizajt, të shtunën mbrëma.
Ishin pesë ndeshje spektakolare, të cilat tërhoqën mijëra tifozë në palestrat “Karagaqi” e “Bill Klinton”, përgjatë këtyre pesë përballjeve.
Peja fitoi me rezultat 1:3
(23:25–20:25–25:21–17:25), duke treguar një paraqitje të fortë në proces.
Nikoqirët treguan rezistencë në setin e parë dhe fituan setin e tretë, por nuk arritën të parandalojnë humbjen.
Kupën për kapitenin e Pejës, Agron Nikqi, e ndau presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci, për të nxitur festën impozante të ekipit mysafir.
Medaljet për vendin e parë i ndau deputeti dhe ish-voljebollisti Rashit Qalaj dhe drejtoresha e drejtorisë të sportit në Ferizaj, Xhemile Murati.
Medaljet e argjendta për nënkampionët i ndanë sekretari i përgjithshëm i FVK-së, Valon Nikqi, dhe tre anëtarët e bordit Gazmend Husaj, Valon Xhafaj dhe Dibran Kastrati.
 FVK uron Pejën për suksesin e arritur, ndërsa i uron më shumë fat sezonën e ardhshme Ferizajt.
May be an image of 4 people, people playing voleyball and text
May be an image of 4 people, people playing voleyball, people playing basketball and text
May be an image of 2 people, people playing voleyball, people playing football, ball and text
May be an image of 2 people, people playing voleyball and text
May be an image of 3 people, people playing voleyball and text

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.