Në fundjavë fillon stinori pranveror në Superligën A, kalendari dhe shorti me datat e ndeshjeve

FVK
1 0
Read Time51 Second

Këtë fundjavë, më 12 dhe 13 shkurt, fillon stinori i ri në Superligën A të volejbollit të Kosovës, meshkuj dhe femra. Klubet tashmë kanë bërë përgatitjet e duhura dhe janë të gatshme të fillojnë garën në elitën e volejbollit kosovar, derisa Federata e Volejbollit të Kosovës ka marrë të gjitha hapat e nevojshëm për mbarëvajtjen e stinorit konkludues të sezonit. Të gjitha ekipet e përfshira kanë kryer lëvizjet dhe përforcimet gjatë afatit kalimtar të janarit, i cili ishte i hapur për 15 ditë për kompletimin e transferimeve ndërkombëtare, poashtu edhe vendore për lojtarët/et të cilët nuk ishin të angazhuar/a me ndonjë skuadër. Këtë afat kalimtar pati numër rekord të transferimeve ndërkombëtare, sidomos në konkurrencën e femrave.

FVK u uron suksese të gjitha ekipeve garuese.

Më poshtë, mund të shikoni dhe shkarkoni kalendarin e stinorit pranveror së bashku me datat e ndeshjeve në konkurrencën e meshkujve dhe femrave.

Shorti Superliga F dhe U18 2022 (2)

Shorti Superliga M dhe U18 2022 (1)

Kalendari Pranveror F_M versioni final

 

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kryesia e FVK-së takohet me përfaqësuesit e klubeve të Superligës A

Presidenti Bahri Gjinovci, Sekretari i Përgjithshëm Valon Nikqi dhe Kryetari i Komisionit të Garave Ardian Ibraj kanë zhvilluar sot, e mërkurë, një takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës A në të dy konkurrencat, ku është diskutuar rreth mbarëvajtjes së stinorit pranveror të sezonit 2021/2022 në elitën e volejbollit kosovar. […]