Ka filluar grumbullimi seleksionues i Kombëtares U19 femrat

FVK
3 0
Read Time18 Second

Ka filluar grumbullimi seleksionues i Kombëtares së Kosovës U19 femrat, i cili po mbahet në Fakultetin e Edukimit Fizik dhe Sportit. Rreth 45 lojtare po marrin pjesë në seleksionim, të cilat paraprakisht do t’u nënshtrohen testeve fizike dhe matjeve antropometrike, ndërsa me vonë do të testohen në aftësitë teknike. Deri më tash, shtabi teknik është ndarë i kënaqur me paraqitjen e vajzave.

Happy
Happy
60 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
20 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
20 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Në fundjavë fillon stinori pranveror në Superligën A, kalendari dhe shorti me datat e ndeshjeve

Këtë fundjavë, më 12 dhe 13 shkurt, fillon stinori i ri në Superligën A të volejbollit të Kosovës, meshkuj dhe femra. Klubet tashmë kanë bërë përgatitjet e duhura dhe janë të gatshme të fillojnë garën në elitën e volejbollit kosovar, derisa Federata e Volejbollit të Kosovës ka marrë të gjitha […]