Kosova U22 mposhtet nga Holanda dhe mbyll aventurën në kualifikueset e Evropianit

FVK
0 0
Read Time41 Second

Kombëtarja e Kosovës U22, meshkujt, është mposhtur në ndeshjen e tretë të Grupit E, kualifikues për Kampionatin Evropian për këtë grupmoshë, nga Holanda me rezultat 0-3 (17-25, 19-25, 15-25) në sete.

“Dardanët” patën momente të mira, sidomos në setin e parë dhe të dytë, në përballjen me favoritin e grupit, i cili regjistroi tri fitore nga po aq takime në këto ndeshje kualifikuese.

Kosova përshëndetet nga kjo garë me tri humbje, por me një eksperiencë të madhe nga e cila mund të ndërtojë dhe zhvillohet gjatë viteve në vazhdim.

Kujtojmë se përballja e fundit e Grupit E, ajo mes Sllovakisë dhe Azerbajxhanit me fillim nga ora 19:00, markon përfundimin e këtyre ndeshjeve kualifikuese të organizuara nga Federata e Volejbollit të Kosovës, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Spektakli i Beach Volley fillon në fundjavë, me emocionet që di t’i sjellë vetëm volejbolli në rërë Sezoni në volejbollin në rërë (Beach Volley) në Kosovë fillon në fundjavë, saktësisht më 28/29 maj, në ‘Holiday Resort’ të Sllatinës së Madhe. Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK), si çdo vit tjetër, […]