KOMBËTARJA PO VAZHDON ME PËRGATITJE INTENZIVE

FVK
0 0
Read Time33 Second

KOMBËTARJA PO VAZHDON ME PËRGATITJE INTENZIVE
Volejbollistet e Kombëtares së Kosovës po vazhdojnë përgatitjet intenzive.
Kjo është atmosfera që zotëron në një nga seancat përgatitore, të udhëhequra edhe nga fizioterapeuti Elvin Meqikukiqi, i cili është pjesë e kombëtares së drejtuar nga Lorik Ilazi.
Shtabi teknik, pjesë e së cilit është edhe Amarilda Prenga e Ylli Kadriu, ka patur asistimin e fizioterapeutit të mirënjohur sportiv Meqikukiqi.
Kombinimi i përgatitjeve tekniko-taktike me ato fizike, pritet të sjellë Kombëtaren tonë të vajzave, në nivel të kënaqshëm, në prag të kualifikimeve për CEV Kampionatin Evropian, në të cilat Kosova bën gara në Grupin D me Malin e Zi, Sllovakinë dhe Finlandën.
#FVK #CEV #EuroVolleyW #Kosova #NationalTeam

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

CEV EUROVOLLEY - KUALIFIKIMET

🏐 ᴄ͓̽ᴇ͓̽ᴠ͓̽ ͓̽ᴇ͓̽ᴜ͓̽ʀ͓̽ᴏ͓̽ᴠ͓̽ᴏ͓̽ʟ͓̽ʟ͓̽ᴇ͓̽ʏ͓̽ ͓̽•͓̽ ͓̽ᴋ͓̽ᴜ͓̽ᴀ͓̽ʟ͓̽ɪ͓̽ꜰ͓̽ɪ͓̽ᴋ͓̽ɪ͓̽ᴍ͓̽ᴇ͓̽ᴛ͓̽ 🏐 Grupi D 1. 𝘔𝘢𝘭𝘪 𝘪 𝘡𝘪 🇲🇪 2. 𝘒𝘰𝘴𝘰𝘷𝘢 🇽🇰 3. 𝘚𝘭𝘭𝘰𝘷𝘢𝘬𝘪𝘢 🇸🇰 4. 𝘍𝘪𝘯𝘭𝘢𝘯𝘥𝘢 🇫🇮 ————————- 𝕆𝕣𝕒𝕣𝕚 𝕚 𝕟𝕕𝕖𝕤𝕙𝕛𝕖𝕧𝕖: 07.05.2021, 🕗 20:00 | 𝗠𝗮𝗹𝗶 𝗶 𝗭𝗶 🇲🇪 𝓋𝓈 🇽🇰 𝗞𝗼𝘀𝗼𝘃𝗮 08.05.2021, 🕔 17:00 | 𝗦𝗹𝗹𝗼𝘃𝗮𝗸𝗶𝗮 🇸🇰 𝓋𝓈 🇽🇰 𝗞𝗼𝘀𝗼𝘃𝗮 09.05.2021, 🕔 17:00 | […]