FINALJA – MESHKUJT

FVK

? FINALJA 1️⃣ Rrugën në kërkim të titullit të kampionit, Peja e Drita e nisin të shtunën. Finalja e parë e serisë së Play-OFF për ta përcaktuar klubin më të mirë për edicionin 2020/21, në Superligën e Kosovës në volejboll. ?⚫️PEJA apo DRITA ⚪️?? E shtunë, ora 19:00, #LIVE në […]

CEV EUROVOLLEY – KUALIFIKIMET

FVK

? ᴄ͓̽ᴇ͓̽ᴠ͓̽ ͓̽ᴇ͓̽ᴜ͓̽ʀ͓̽ᴏ͓̽ᴠ͓̽ᴏ͓̽ʟ͓̽ʟ͓̽ᴇ͓̽ʏ͓̽ ͓̽•͓̽ ͓̽ᴋ͓̽ᴜ͓̽ᴀ͓̽ʟ͓̽ɪ͓̽ꜰ͓̽ɪ͓̽ᴋ͓̽ɪ͓̽ᴍ͓̽ᴇ͓̽ᴛ͓̽ ? Grupi D 1. ???? ? ?? ?? 2. ?????? ?? 3. ????????? ?? 4. ???????? ?? ————————- ????? ? ?????????: 07.05.2021, ? 20:00 | ???? ? ?? ?? ?? ?? ?????? 08.05.2021, ? 17:00 | ????????? ?? ?? ?? ?????? 09.05.2021, ? 17:00 | […]

KOMBËTARJA PO VAZHDON ME PËRGATITJE INTENZIVE

FVK

KOMBËTARJA PO VAZHDON ME PËRGATITJE INTENZIVE Volejbollistet e Kombëtares së Kosovës po vazhdojnë përgatitjet intenzive. Kjo është atmosfera që zotëron në një nga seancat përgatitore, të udhëhequra edhe nga fizioterapeuti Elvin Meqikukiqi, i cili është pjesë e kombëtares së drejtuar nga Lorik Ilazi. Shtabi teknik, pjesë e së cilit është […]

PRESIDENTI GJINOVCI VIZITOI KOMBËTAREN

FVK

PRESIDENTI GJINOVCI VIZITOI KOMBËTAREN Presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, e vizitoi kampin e Kombëtares së Kosovës në volejboll. Gjatë grumbullimit në Istog, vashat e Kombëtares të shtunën janë vizituar nga i pari i FVK-së, i cili e ka përcjellur nga afër punën dhe atmosferën në kampin e “Dardaneve”. Gjinovci ka […]

KOMBËTARJA • PËRGATITJE PROFESIONALE TEKNIKE

FVK

? KOMBËTARJA • PËRGATITJE PROFESIONALE TEKNIKE Kombëtarja e Kosovës në volejboll po vazhdon përgatitjet, sipas planit të paraqitur më herët nga përzgjedhësi Lorik Ilazi. Përgatitjet intenzive teknike, sa atraktive, po aq edhe profesionale, kanë bërë që secila prej të ftuarave të japë maksimumin në këtë grumbullim në Istog. Dy herë […]

KOMBËTARJA AKOMODOHET NË ISTOG, ZHVILLON STËRVITJEN E PARË

FVK

KOMBËTARJA AKOMODOHET NË ISTOG, ZHVILLON STËRVITJEN E PARË Konbëtarja e Kosovës në volejboll te vajzat, ka arritur në Istog, ku do të zhvillojë fazën e përgatitjeve, në prag të kualifikimeve për EuroVOLLEY 2021. Gjithçka ka shkuar sipas planit të përpiluar nga përzgjedhësi Lorik Ilazi dhe ditëve në vazhdim pritet të […]

KUPA E KOSOVËS MESHKUJT

FVK

? KUPA E KOSOVËS • Meshkujt Gjysmëfinalet ? E MËRKURË, 07.04.2021 17:00h • Drita vs Peja 19:00h • Ferizaj vs Golden Eagle Theranda Finalja ? E ENJTE, 08.04.2021 15:00h • Drejtpërdrejt në RTK1

M-TECHNOLOGIE NË FINALE ME DRITËN

FVK

Kampioni në fuqi dhe fituesi i Kupës, M-Technologie ka siguruar finalen e dytë rradhazi të garave në Play-OFF. Skuadra e drejtuar nga Naser Krasniqi nuk lejoi befasi në ndeshjen e tretë, njëherit përcaktuese për biletën që siguronte finalen. M-Technologie mposhti Skenderajn 3 me 0 (25:19; 25:20; 25:20), duke e mbyllur […]