KAMPIONATI I KOSOVËS U16 M/F NË PRISHTINË E FERIZAJ

FVK
0 0
Read Time34 Second

Në një atraktivitet mjaft të madh të Kampionatit U16, të shtunën në Prishtinë e Ferizaj fillon lufta për titullin kampion në kategorinë e meshkujve dhe femrave.

Në Prishtinë do të zhvillohet Kampionati U16 në kategorinë e meshkujve, duke filluar nga ora 13:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve, me këto ekipe pjesëmarrëse:
Prishtina, Vëllaznimi, As Vushtrria dhe Luboteni.

Në Ferizaj do të zhvillohet Kampionati U16 në kategorinë e femrave, duke filluar nga ora 10:00 në Palestrën e shkollës së mesme të mjeksisë “Elena Gjika”, me këto ekipe pjesëmarrëse:
Kastrioti, Malisheva, Suti Sport, M-Technologie, Ulpiana dhe Klina.

Federata e Volejbollit i uron të gjitha ekipeve suksese, për titullin kampion në kategorinë U16.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KASTRIOTI U16 KAMPION PËR SEZONIN 2018/19

Pas një gare mjaft të fortë të zhvilluar sot në Ferizaj, Kastrioti triumfoi në finale ndaj M Technologie duke siguruar titullin kampion për grupmoshën U16, në kategorinë e femrave. Federata e Volejbollit i përgëzon vashat e Kastriotit për titullin kampion.