KASTRIOTI KAMPION I KOSOVËS PËR GRUPMOSHËN U18 FEMRAT

FVK
0 0
Read Time32 Second

Në Ferizaj sot ka përfunduar Kampionati i Kosovës për grupmoshën U18, ku Kastrioti arriti të shpallet Kampion i Kosovës për vitin 2018/19. Duke fituar ndaj Ferizajt në finale.

Kupën ekipit fitues i’a ndau kryetari i FVK- së z.Abedin Ibrahimi, ndërsa medaljet për vendin e parë dhe të dytë i ndanë Sekretari i Përgjithshëm i FVK-së z.Valon Nikqi, Komesari i Garave z.Lulzim Gërguri si dhe anëtarët e Bordit, Milot Syla e Kemajl Luzha.

Rezultati i ndeshjes finale është ky:

KV Kastrioti – KVF Ferizaj 3:0
(25:17, 25:17, 25:20)

Federata e Volejbollit uron Kastriotin për titullin kampion U18

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

LUBOTENI SHPALLET KAMPION I KOSOVËS U18

Luboteni – Theranda 3:1 Në Ferizaj është zhvilluar ndeshja finale në konkurencen e meshkujve U18. Në finale u takuan Luboteni dhe Theranda. Pas një loje mjaft rivalizuese ndërmjet dy skuadrave Luboteni arriti të fitoj me rezultat 3:1 në sete, dhe kështu arriti të fitoj edhe titullin e Kampionit 2018/19. Pas […]