Superliga A, meshkujt: Skënderbeu mposht Lubotenin

FVK
0 0
Read Time28 Second
Skënderbeu ka mposhtur Lubotenin, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt të Superligës A, meshkujt, të dielën mbrëma.
Skënderbeu triumfoi me rezultat 3-1, derisa u desh të luftonte shumë për t’i fituar dy setet e parë, 26-24 dhe 28-26. Luboteni u rikthye për ta fituar setin e tretë 18-25, por ishte i pafuqishëm të parandalonte disfatën në setin e katërt me rezultat 25-23.
Pas kësaj fitoreje, Skënderbeu grumbullon shtatë pikë, ndërsa Luboteni mbetet në kuotën e zero pikëve, por me një ndeshje më pak të luajtur.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Rezultatet dhe renditja pas xhiros së katërt në Superligën A, meshkujt.

Është mbyllur java e katërt në Superligën A, meshkujt dhe tashmë kemi tabelën me pikët dhe renditjen. Peja, pavarësisht humbjes nga Drita këtë xhiro me rezultat 3-2, vazhdon të kryesojë me 10 pikë, një më shumë se “Intelektualët” në pozitën e dytë. Në pozitën e tretë me shtatë pikë, vjen […]