ZHVILLOHET FINALJA E KUPËS NË VOLEJBOLL, FITOJNË VAJZAT NGA PRISHTINA

FVK
0 0
Read Time36 Second

Sot, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, në Prishtinë, është zhvilluar finalja e Kupës së Kosovës në volejboll, konkurrenca e vajzave, mes ekipeve të Dritës së Gjilanit dhe M-Technologie të Prishtinës, të cilën e fitoi ekipi i vajzave nga Prishtina, me një rezultat 3:2 në sete.
Këtë ndeshje, nga afër e ndoqën edhe Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku dhe Kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi dhe drejtuesit e Federatës së Volejbollit të Kosovës, të udhëhequr nga Bahri Gjinovci.
Kapitenes Shqipe Kqiku, trofeun ia dorëzuan Ministri Hajrulla Çeku dhe Kryetari i KOK-ut, Ismet Krasniqi.
Ministri Çeku e kryetari Krasniqi i përgëzuan volejbollistet e të dyja ekipeve për cilësinë e lartë të lojës dhe frymën sportive.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

LIVE NË RTK, M-TECHNOLOGIE - SKENDERAJ

Radio Televizioni i Kosovës vazhdon traditën e bashkëpunimit të mirë me Federatën e Volejbollit të Kosovës. Në kuadër të këtij bashkëpunimi, RTK fillon serinë maratonike të transmetimeve në garat e Play-OFF të Superligës së vajzave. Të enjten, më 01 prill 2021, nga ora 15:30 RTK e transmeton drejtpërdrejt gjysmëfinalen e […]