Kompletohet xhiroja e dytë në Superligën A: Rezultatet dhe renditja tabelare

FVK
0 0
Read Time25 Second

Derbi i Superligës A, meshkujt, mes Ferizajt dhe Pejës i ka takuar kësaj të fundit, e cila ka triumfuar me rezultat 1-3 në palestrën e sporteve ‘Bill Clinton’, të mërkurën mbrëma. Në konkurrencën e femrave, Drita, si nikoqire, ka mposhtur Fer Volleyn me rezultat 3-1. Këto dy përballje ishin shtyrë në mesjavë për shkak të angazhimit të ekipeve të lartpërmendura në ligën Gjergj Kastrioti’ në fundjavë.

Rezultatet dhe renditja tabelare nga xhiroja e dytë e stinorit pranveror në të dy konkurrencat.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

FVK dhe FSHV vazhdojnë bashkëpunimin brilant, tre volejbollistë i bashkohen Kosovës

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës, z. Bahri Gjinovci dhe ai i Shqipërisë, z. Erlind Pëllumbi kanë nënshkruar sot marrëveshjen e përbashkët, që erdhi falë raporteve shumë të mira në vazhdimësi mes këtyre dy institucioneve, që i mundëson tre volejbollistëve të ndryshojnë Kombëtaren përfaqësuese. Nga ajo e Shqipërisë, kalojnë […]