BEACH VOLLEYBALL FESTIVAL “Keep Flying with the ball”

September 8, 2019

BEACH VOLLEYBALL FESTIVAL “Keep Flying with the ball” Prishtine, 8 shtator 2019 Federata e Volejbollit e Kosovës (FVK) e mbështetur nga Konfederata Evropiane (CEV) dhe Ministria e Sportit, për të dytin vit me rradhë ka organizuar Festivalin e Beach Volley. Mbi 100 fëmijë të grupmoshave nga 10 deri në 16 vjet, kanë qenë pjesë e këtij festivali, e sipas drejtuesve të FVK-së, në mesin e tyre disa fëmijë që për…

Read More >>

TË DIELËN FESTIVALI I BEACH VOLLEY

September 5, 2019

Grupmoshat nga 10-16 vjeç, do ta kenë mundësinë të jenë pjesë e festivalit më të madh të Beach Volley që organizohet në Kosovë. FVK e mbeshtetur nga CEV dhe MKRS, sjell edhe sivjet festivalin madhështor të adhuruesve të volejbollit në rërë. Ejani, ju mirëpresim! 🏐 Të dielën, ora 11:00 në Holiday Resort, Sllatinë

Read More >>

Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan fitore në ndeshjen e sotme ndaj Andorrës

August 29, 2019

Ekipi i Kosovës në konkurrencën e meshkujve në beach volley, Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan fitore në ndeshjen e sotme ndaj Andorrës, në Lojërat Mesdhetare në Rërë Patra 2019. Djemtë tanë triumfuan 2:0 në sete (21:15 dhe 27:25), në kuadër të grupit B. Kosova kualifkohet në 12 ekipet më të mira dhe ndeshjen e radhës pritet ta zhvillojë në orët e pasditës, kurse kundërshtarin do ta mësojë pas hedhjes…

Read More >>

Valmira Ramadani dhe Dhuratë H. Sylejmani, pësuan humbje nga dyshja sllovene

August 28, 2019

Ekipi i Kosovë në konkurrencën e femrave në beach volley, Valmira Ramadani dhe Dhuratë H. Sylejmani, pësuan humbje nga dyshja sllovene, Fabjan – Kregar, 2:0 në sete (21:16 dhe 21:17)., në ndeshjen e parë të grupit B të Lojërave Mesdhetare në Rërë, Patra 2019. Ekipi ynë tregoi paraqitje të mirë dhe deri diku ishte rival i barabartë me sllovenet. Takimin e përcollën nga afër drejtuesit e lartë të Komitetit Olimpik…

Read More >>

Ekipi i Kosovës në Bech Volley pëson ndaj Portugalisë

August 28, 2019

Ekipi i Kosovës në konkurrencën e meshkujëve në beach volley, Faton Mustafa dhe Armend Berisha, pësuan humbje ndaj Portugalisë, 2:0 në sete (21:15 dhe 21:13). Djemtë tanë dhanë maksimumin, por që nuk mjaftoi të shënojnë fitore. Ndeshjen e radhës e zhvillojnë me Francën. Momentalisht po zhvillohet ndeshja e femrave, Kosova – Sllovenia.

Read More >>

Short i vështirë për ekipet e beach volleyt në Patra 2019

August 27, 2019

Ekipet e beach volleyt që po e përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare në Rërë Patra 2019, kanë mësuar sot grupet për garat që i nisin nesër.Ekipi i femrave ndodhet në grupin B, bashkë me Francën, që llogaritet kandidate për të fituar medaljen e artë dhe Slloveninë.Ekipi i meshkujve ndodhet në grupin B, të cilin e përbëjnë edhe Franca, Portugalia dhe Andorra.Sipas trajnerëve Vildane Jashari dhe Bahri Gjinovci, shorti është tejet…

Read More >>

Certifikohen edhe trajnerët e rinj të beach volley

July 4, 2019

Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Federatën e Volejbollit të Kosovës ka organizuar kursin për trajnerë të volejbollit në rërë (beach volley). Kursi kishte filluar me datën 30 qershor dhe ka përfunduar sot më 1 korrik. Në këtë kurs personi i deleguar nga ana e Komitetit Olimpik të Kosovës, ishte Ramadan Selimi. Ai ndër tjerash tha se e ka përcjellur këtë kurs në vazhdimësi dhe është i kënaqur me…

Read More >>

PËRFUNDON KAMPIONATI I KOSOVËS NË BEACH VOLLEY U22

June 1, 2019

Në Holiday Resort në Sllatinë të Fushë Kosovës është mbajtur Kampionati i Kosovës në Beach Volley në kategorinë U22 meshkuj dhe femra. Në konkurencen e femrave fitues doli dyshja nga Kastrioti i Ferizajit, Ramadani/Sylejmani, ndërsa tek meshkujt fituan dyshja Terstena/Basha. Në fund të turneut për tri vendet e para Federata e Volejbollit e Kosovës ndau medalje dhe kupa. Renditja përfundimtare Femrat1. Valmira Ramadani/ Dhurata Sylejmani2. Rinesa Hasani/ Julinda Idrizi3. Zyla Kadriu/…

Read More >>

KAMPIONATI U22 MBYLL CIKLIN E BEACH VOLLEY

May 30, 2019

Këtë fundjavë do të zhvillohen garat e grupmoshës U22 në Beach Volley. Pas një muaji plot aktivitete me garat e U18, seniorëve dhe U20, tash i vie rradha organizimt të rradhës, që do e mbyll ciklin e beach volley. Më 1 dhe 2 Qershor 2019, në kompleksin Holiday Resort, do të garojnë U22, me garat që nisin nga ora 09:00. Të drejtë pjesëmarrje kanë të gjithë të interesuarit, të cilët…

Read More >>

SHPALLEN EKIPET FITUESE NË KAMPIONATIN E BEACH VOLLEY U20

May 26, 2019

Në Holiday Resort për të dytën ditë më radhë kanë vazhduar garat e Kampionatit të Kosovës në Beach Volley, ku në ditën e dytë të garave u zhvilluan ndeshjet çerekfinale, ndeshjet për vend të tretë dhe ndeshjet finale. Në konkurencen e femrave ekipi fitues doli dyshja Melirona Avdullahu, Julinda Idrizi pasi në finale mposhtën dyshen Gresa Raçi dhe Laureta Abazi ndërsa vendin e tretë e fitoj dyshja Lyra Pireva dhe…

Read More >>