Kosova U20, femrat, zhvillon ndeshjen e parë të Evropianit kundër Spanjës

FVK
0 0
Read Time36 Second

14 korrik, 2022 – Dyshja përfaqësuese e Kosovës në Kampionatin Evropian të volejbollit në rërë për grupmoshën nën 20-vjeç, i cili po zhvillohet në Izmir të Turqisë, Yllka Jashari/Melirona Avdullahu e drejtuar nga trajnerja Vildane Jashari, ka zhvilluar përballjen e parë në kuadër të Grupit C, kundër çiftit spanjoll Binimelis/Fernandez da Silva, të enjten në mëngjes. Vashat “Dardane” pësuan humbje me rezultat 2-0 (21-10, 21-15) në sete. Spanja ishte një rival i fortë dhe me eksperiencë të madhe në garat e nivelit më të lart evropian, andaj paraqitja e ekipit kosovar ishte mjaft dinjitoze. Ndeshjen e radhës, Kosova e zhvillon kundër dyshes gjermane Berndt/Faroß sot, e enjte, me fillim nga ora 16:50.

May be an image of 3 people, people standing and outdoors

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kosova U20, femrat, mposht Turqinë në përballjen për renditje në Kampionatin Evropian

16 korrik, 2022 – Kosova U20, femrat, mposht Turqinë në përballjen për renditje në Kampionatin Evropian të Beach Volley Dyshja kosovare, Yllka Jashari/Melirona Avdullahu ka zhvilluar ndeshjen për renditje kundër Turqisë, të shtunën pasdite, në përballjen e vlefshme për listwn pwrfundimtare tw Kampionatin Evropian U2O të volejbollit në rërë, femrat, […]