Trajnerët kosovarë marrin pjesë në konventën për trajnerë të shkollave të volejbollit

FVK
0 0
Read Time24 Second

Trajnerët kosovarë Kastriot Azemi, Rudina Berisha, Lendi Hasimja, Arbenita Bajramaliu dhe Lulzim Krasniqi, po marrin pjesë në konventën për trajnerë të shkollave të volejbollit të organizuar nga CEV mes datave 16-18 shtator, në Shkup të Maqedonisë së Veriut.
Kjo konventë ka për qëllim edukimin e trajnerëve të rinj të volejbollit dhe mbahet në baza vjetore.
Rreth 160 trajnerë dhe mësues volejbolli nga e mbarë Evropa po marrin pjesë në ligjëratat e drejtuara nga dyshja John Kessel dhe Kiattipong Radchatagriengkai.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Më shumë se 100 fëmijë morën pjesë në festivalin e volejbollit për fëmijë

Në festivalin e volejbollit për fëmijë të organizuar nga Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK), në kuadër të projektit të Federatës Evropiane të Volejbollit “CEV School Project” në qytetin e Gjakovës, kanë marrë pjesë më shumë se 100 fëmijë nga shkollat e volejbollit Theranda, Vëllaznimi dhe Feronikeli. Më shumë se […]