CEV i jep jehonë projektit të shkollave në Kosovë

FVK

Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK) po vazhdon të mbajë festivale për fëmijët e grupmoshave nën 14-vjeç, duke përkrahur të gjitha shkollat e volejbollit në Kosovë. FVK në këto festivale po shpërndan edhe topa dhe rrjeta ndihme për shkollat e volejbollit. Dhe Federata Evropiane e Volejbollit (CEV) i ka kushtuar […]

KV Peja mposhtet në finalen e Kupës Ballkanike

FVK

Ekipi kosovar, KV Peja ka zënë vendin e dytë në Kupën Ballkanike, të mërkurën pasdite, pasi u mposht në finalen e kompeticionit nga ekipi turk, Cizre Belediye Sports Club. Ekipi verdhezi u mposht me rezultat 3-0 (25:10, 25:19, 25:14) nga skuadra nikoqire. Pas ndeshjes, Peja u dekorua me medaljet e […]

Vendimet e bordit të FVK-së nga mbledhja e fundit

FVK

Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës, me datë 20.09.2022, ka mbajtur mbledhjen e rregullt në të cilën, ndër të tjera, mori këto vendime: Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Ballkanik U19, femrat. Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Ballkanik U20, meshkujt. Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Evropian të […]