Drita siguron finalen e madhe të playoffit 2022, në konkurrencën e femrave.

FVK
0 0
Read Time34 Second

Ekipi gjilanas ka mposhtur edhe në përballjen e dytë, kësaj radhe si mysafire, Skenderajn, me rezultat 1-3.

Ishte përballje që u karakterizua me përmbysje të rezultatit nga Drita, e cila humbi setin e parë 25-19 nga rivalet nikoqire.

Mirëpo, në tri setet e ardhshme, Drita tregoi paraqitje brilante, duke fituar të tre, eventualisht për të siguruar finalen e madhe të playoffit.

Kujtojmë se ndeshjen e parë gjysmëfinale, vashat e trajnerit, Lorik Ilazi, e kishin fituar me rezultat 3-0.

Radio Televizioni i Kosovës transmeton drejtpërdrejt finalet e bujshme, të cilat do të zënë vend në datat që do të vendosen në koordinim mes FVK-së dhe RTK-së gjatë ditëve në vijim.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Fer Volley siguron finalen e playoffit 2022

Ekipi i Fer Volley ka fituar edhe ndeshjen e dytë gjysmëfinale të playoffit kundër M. Technologie, për të siguruar finalen, ku do të ndeshet me Dritën. Fer Volley fitoi përballjen e dytë si mysafire me rezultat 2-3 (22-25, 25-23, 24-26, 25-21, 14-16), pavarësisht rezistencës së fortë të vashave të trajnerit […]