Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan fitore në ndeshjen e sotme ndaj Andorrës

FVK
Read Time23Seconds

Ekipi i Kosovës në konkurrencën e meshkujve në beach volley, Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan fitore në ndeshjen e sotme ndaj Andorrës, në Lojërat Mesdhetare në Rërë Patra 2019.

Djemtë tanë triumfuan 2:0 në sete (21:15 dhe 27:25), në kuadër të grupit B.

Kosova kualifkohet në 12 ekipet më të mira dhe ndeshjen e radhës pritet ta zhvillojë në orët e pasditës, kurse kundërshtarin do ta mësojë pas hedhjes së shortit.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

TË DIELËN FESTIVALI I BEACH VOLLEY

Grupmoshat nga 10-16 vjeç, do ta kenë mundësinë të jenë pjesë e festivalit më të madh të Beach Volley që organizohet në Kosovë. FVK e mbeshtetur nga CEV dhe MKRS, sjell edhe sivjet festivalin madhështor të adhuruesve të volejbollit në rërë. Ejani, ju mirëpresim! 🏐 Të dielën, ora 11:00 në Holiday Resort, […]