Trajneri kosovar, Blendi Haxhikadrija pjesë e trajnimit “International Coaching Course”

FVK
0 0
Read Time28 Second
Trajneri kosovar i volejbollit, Blendi Haxhikadrija pjesë e trajnimit “International Coaching Course”
Trajneri i Kombëtares së Kosovës U20, meshkujt, Blendi Haxhikadrija i është nënshtruar kursit ndërkombëtar për trajnerë, “International Coaching Course”, i cili mbahet në Budapest të Hungarisë.
Me rekomandimin e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) dhe Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK) ai do jetë pjesë e këtij kursi, i cili mbahet prej vitit 1972.
Mbështetur nga solidariteti olimpik, në këtë kurs marrin pjesë trajnerë nga e gjithë bota.
FVK i uron fat dhe suksese Haxhikadrijajt në përfundimin me sukses të këtij kursi.
May be an image of 1 person, monument and outdoors
May be an image of 6 people
May be an image of 6 people, people standing and indoor

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, femrat: Fushë Kosova mposht Feronikelin në ndeshjen hapëse të xhiros së katërt

Fushë Kosova ka regjistruar një fitore të pastër, 0-3, kundër Feronikelit, në përballjen e vlefshme për xhiron e katërt të sezonit 2022/23 të Superligës së Kosovës në volejboll. Ishte një fitore e pritshme për vashat e Istref Elezajt, derisa “Nikli” po paraqitet kryesisht me një ekip të rejash. Ekipi nga […]