U16: Mësohen ekipet gjysmëfinaliste

FVK
0 0
Read Time24 Second

19 qershor, 2022 – Mësohen gjysmëfinalistët e grupmoshës U16 – rezultatet nga 1/8 dhe 1/4 e finaleve nga të dy grupet. Nga grupi i lindjes janë kualifikuar Ferizaj dhe Drita, ndërsa nga perëndimi, Gjinoci dhe Malisheva. Gjinoci takohet me Dritën në gjysmëfinalen e parë, ndërsa gjysmëfinalja e dytë zhvillohet mes Malishevës dhe Ferizajt. Përballjet gjysmëfinale luhen të dielën, më 26 qershor, derisa në të njejtën ditë luhet edhe finalja që përcakton kampionin e Kosovës në kuadër të kësaj grupmoshe.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

U mbajt Kuvendi i Rregullt i Punës i Federatës së Volejbollit të Kosovës.

Kuvendi i FVK-së ka zhvilluar të premten, më 24 qershor, 2022, Kuvendin e Rregullt të Punës në bazë të statutit të rregullores, në “Holiday Resort”. Hapjen e mbledhjes e bëri presidenti, Bahri Gjinovci me një fjalim, derisa të gjitha pikat e rendit të ditës u aprovuan unanimisht. Vendimet e Kuvendit: […]