Kosova, femrat, përshëndetet denjësisht nga Kampionati Ballkanik

FVK
0 0
Read Time28 Second

2 qershor, 2022 – Kosova, femrat, përshëndetet denjësisht nga Kampionati Ballkanik në Beach Volley – eleminohet në çerekfinale. Çifti “Dardan”, Melirona Avdullahu/Yllka Jashari – e cila përfaqësoi Kombëtaren e Kosovës në Kampionatin Ballkanik të Beach Volley për grupmoshën U20 – e eleminua në çerekfinale të kompeticionit nga dyshja rumune Keresztesi Alexandra/Culda Bianca duke pësuar humbje me rezultat 0-2 (11-21, 18-21), Dyshja kosovare kthehet në vendlindje me kokën lart, derisa regjistroi një fitore dhe dy humbje nga tri ndeshje të luajtura në këtë Kampionat Ballkanik – të tri takimet i luajtën kundër Rumanisë.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kosova U20, meshkujt, mbyllë aventurën në Kampionatin Ballkanik të volejbollit në rërë

Kombëtarja U20 e Kosovës në konkurrencën e meshkujve e përbërë nga dyshja Erion Bajrami/Erion Macula, ka përmbyllur pjesmarrjen në Kampionatin Ballkanik të Beach Volley që po zhvillohet në Sighetu Marmatiei. Dyshja kosovare u mposht në përballjen e fundit nga nikoqiri i kompeticionit, Rumania, me rezultat 2-0 (21-9, 21-8) në sete, […]