Ulpiana shpallet kampione në Superligën B, meshkujt

FVK
0 0
Read Time22 Second

3 prill, 2022 – Ekipi nga Lipjani ka fituar titullin në Superligën B, pasi mbylli sezonin me më së shumti pikë të grumbulluara, duke kryesuar tabelën që nga java e parë. Ulpiana mbyll sezonin në ligë me 13 pikë në total, pa pësuar asnjë humbje. Në xhiron e fundit, ky ekip mposhti Vëllaznimin me rezultat 3-0 (25-23, 25-21, 25-15). Federata e Volejbollit të Kosovës uron KV Ulpianën për suksesin e arritur.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A: Rezultatet dhe renditjet pas javës së nëntë

4 prill, 2022 – Ka përfunduar xhiroja e nëntë në Superligën A, në të dy konkurrencat (minus një ndeshje që luhet të martën). Në konkurrencën e femrave, Fushë Kosova mposhti Feronikelin 3-0 në shtëpi, ndërsa Drita u tregua e fortë për M.Technologie, të cilën e mposhti 0-3 si mysafire. Të […]