Skenderaj regjistron fitoren e dytë të sezonit, mposht Fushë Kosovën

FVK
0 0
Read Time30 Second

Skenderaj ka vazhduar me startin perfekt të sezonit në Superligën A, femrat, duke regjistruar edhe fitoren e dytë të sezonit në po aq ndeshje të luajtura, derisa mposhti të dielën Fushë Kosovën me rezultat 3-1.

Vashat nga Fushë Kosova treguan paraqitje të fortë në setin e parë, të cilin e fituan 21-25. Mirëpo, vashat e trajnerit Ylli Kadriu u rikthyen në tri setet në vijim, duke triumfuar 25-22, 25-15 dhe 25-19.

Në xhiron e kaluar, Skenderaj mposhti Feronikelin 3-0, ndërsa Fushë Kosova befasoi Fer Volleyn, të cilën e mposhti me rezultat 3-2.

May be an image of 11 people and people standing

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, meshkujt: Drita e fortë për Skenderbeun

Drita ka mposhtur Skenderbeun, në ndeshjen e xhiros së dytë të Superligës A, meshkujt, të dielën mbrëma. Djelmoshat “Intelektualë” triumfuan me rezultat bindës, 3-0 në sete. Ishte një paraqitje dominuese nga gjilanasit, të cilët patën punë paksa më të vështirë në setin e parë, i cili u mbyll me rezultat […]