Deklarata e trajnerit Istref Elezaj, pas fitores kundër Fer Volley

FVK
0 0
Read Time45 Second

Deklarata e trajnerit të Fushë Kosovës, Istref Elezaj, pas fitores kundër Fer Volley në xhiron e parë të Superligës A, femrat:

“Ekipi i Fushë Kosovës, asnjëherë nuk është fokusu vetëm tek rezultati, gjithmonë e kemi bërë më të mirën në fushë pa mendu rezultatin.

“Kjo edhe na ka sjellur deri këtu. Për shkak të ambientit të ri dhe ndryshimeve në përbërje ishte e pritshme të kishim pak vështirësi në koordinimin e të gjitha elementeve të lojës.

“Por kjo duhet të kalohet shpejt, ne duhet të komponohemi më shumë për lojë. Ne sot e fituam ndeshjen ndaj nje kundërshtari që nuk kemi fituar asnjehere deri më tani. Nëse e njihni sloganin tonë, e dini per çka po flasim, ne shkruajmë histori, që të vazhdohet kjo na duhet edhe shumë punë.

“I përgëzoj të gjithë lojtarët për paraqjtjen e tyre, karakteri i tyre na ofron siguri për të ardhmen”.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Me ndeshjen Drita - M. Technologie mbyllet xhiroja e parë e Superligës A, femrat.

Kampioni në fuqi i Superligës, Drita e ka nisur me fitore fushatën e re, duke mposhtur M. Technologien me rezultat të pastër, 3-0, në përballjen që kompleton xhiron e parë të sezonit 2022/23, “Intelektualet” treguan paraqitje të fortë kundër ekipit nga Prishtina, me vashat e Lorik Ilazit që vazhduan aty […]