PËRFUNDON KAMPIONATI I KOSOVËS NË BEACH VOLLEY U22

FVK
0 0
Read Time33 Second

Në Holiday Resort në Sllatinë të Fushë Kosovës është mbajtur Kampionati i Kosovës në Beach Volley në kategorinë U22 meshkuj dhe femra. 
Në konkurencen e femrave fitues doli dyshja nga Kastrioti i Ferizajit, Ramadani/Sylejmani, ndërsa tek meshkujt fituan dyshja Terstena/Basha.

Në fund të turneut për tri vendet e para Federata e Volejbollit e Kosovës ndau medalje dhe kupa.

Renditja përfundimtare Femrat
1. Valmira Ramadani/ Dhurata Sylejmani
2. Rinesa Hasani/ Julinda Idrizi
3. Zyla Kadriu/ Natalie Tahiri

Renditja përfundimtare Meshkujt
1. Art Terstena/ Arlind Basha
2. Arlind Bytyqi/ Fitim Loshi
3. Avdyl Pllana/ Aziz Pllana

Federata e Volejbollit e Kosovës i uron ekipet fituese si dhe ekipet pjesëmarrëse për paraqitjet e treguara!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

VOLEJBOLLI PJESË E DITËS BOTËRORE TË SPORTIT DHE MJEDISIT

Me një masovitet mjaft të madh volejbolli u përfaqësua nga vajzat e shkollave të volejbollit, në Ditën Botërore të Sporit dhe Mjedisit duke e treguar fuqizimin e femrës në sport. Federata e Volejbollit falenderon Komitetin Olimpik për hapësirën që po ofron për sportin e volejbollit, veçanërisht për fuqizimin e femrës […]