Ka filluar seminari i organizuar nga FVK dhe KOK për trajnerë të volejbollit

FVK
0 0
Read Time21 Second

1 korrik, 2022 – Seminari që ka për qëllim zhvillimin dhe avancimin e trajnerëve kosovarë të volejbollit, nën ligjërimin e instruktorit slloven, z. Martin Nemec, nga FIVB.

Në këtë seminar po marrin pjesë rreth 30 trajnerë, derisa ligjërimi është i ndarë në dy pjesë – pjesën teorike dhe pjesën praktike.

Kursi do të zgjasë nga 1 deri më 5 korrik dhe do të ndjekë programin dypjesësh në secilën ditë (teorik dhe praktik).

May be an image of 2 people and people standing

May be an image of 3 people and indoor

May be an image of 5 people, people standing and indoorMay be an image of 14 people, people sitting, people standing and indoorMay be an image of 8 people, people sitting, people standing and indoor

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Unioni i Atletëve Amatorë nga ShBA ndihmon volejbollin kosovar

7 koirrik, 2022 – Unioni i Atletëve Amatorë AAU Sports AAU Volleyball (AAU) nga ShBA ndihmon volejbollin kosovar me topa. Presidenti i AAU Sports – organizatë me bazë në ShBA që merret me zhvillimin e sporteve amatore në mbarë botën – Jenings ‘Rusty’ Buchanan dhe guvernatorja Teresa Parmenter kanë zhvilluar […]