Vellaznimi kampion i grupmoshës U18

FVK
0 0
Read Time40 Second

Vëllaznimi është kampion i grupmoshës nën 18-vjeç, në konkurrencën e meshkujve, pasi të shtunën në finale mposhti G.E Therandën.

Në të njëjtën ditë u zhvilluan edhe gjysmëfinalet, me finalistët që fillimisht u treguan të fortë kundër Dritës respektivisht Prishtinës.

G.E Theranda, e cila po luante si nikoqire, mposhti kryeqytetasit me rezultat 2-0 (25-11, 25-17) në gjymëfinalen e parë, ndërsa Vëllaznimi mposhti “Intelektualët” me rezultat 0-2 (17-25, 18-25).

Në finalen e madhe, Vëllaznimi fitoi me rezultat 0-2 (19-25, 17-25), duke u kurorëzuar me plot meritë si kampion i grupmoshës U18.

Medaljet dhe Kupën e ndau ish-kryetari i FVK-së, Xhavit Mustafa.

FVK përgëzon ekipin nga Gjakova për suksesin e arritur dhe i uron fat sezonin e ardhshëm G.E Therandës.

May be an image of 7 people, people playing voleyball, people playing basketball and text

May be an image of 5 people, people playing voleyball, people playing soccer, ball, sports equipment and text

May be an image of 7 people, people playing voleyball, people playing basketball, people playing soccer, sports equipment and text

May be an image of 11 people, people playing voleyball, people playing basketball and text

May be an image of 10 people, people playing soccer, people playing football, sports equipment and text

May be an image of 11 people, people playing voleyball, sports equipment and text

May be an image of 15 people, people playing basketball, people playing soccer, people playing football, sports equipment and text

May be an image of 13 people, people playing football, people playing soccer, people playing voleyball, sports equipment, ball and text

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

DRITA E MBRON TITULLIN, KAMPIONATI MBYLLET ME SUPER ATMOSFERË

KV Drita është kurorëzuar me titullin e shtatë në histori të klubit, duke arritur fitore senzacionale me përmbysje në serinë e finaleve. Ndeshja e pestë, dhe e fundit e kësaj serie, solli një tjetër pasqyrë fenomenale të volejbollit, në palestrën e stërmbushur me mbi 3500 spektatorë. Me një koreografi të […]