KOSOVA PËSON HUMBJE NGA POLONIA NË NDESHJEN E PARË

FVK
0 0
Read Time52 Second
KOS?? vs POL?? 0:2 (8:21,15:21)
Kombëtarja e Kosovës në beach volley U20, ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian në beach volley që po mbahet në Çeki-Brno.
Në ndeshjen e parë në kuadër të grupit E, dyshja Hasani-Avdullahu janë takuar me dyshen Polake Bielak/Chudzik.
Në setin e parë Kosova u ndalë në vetëm 8 pikë, ndërsa në setin e dytë Kosova ka patur paraqitje shumë më të mirë duke arritur në 15 pikë, mirëpo që nuk kanë qenë të mjaftueshme për të bërë më shumë.
Nesër me fillim nga ora 11:00 dhe 14:00, Kosova do të takohet me Suedinë respektivisht Andorën.
Federata e Volejbollit ju deshiron suksese në ndeshjet e radhës!
Më shumë informata rrethë garës dhe rezultateve mund të gjeni në lidhjen:

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KUPA BALLKANIKE E KLUBEVE

KV Ferizaj vs Ankara Sport Club 0:3 (10:25,18:25,12:25) Kampioni i Kosovës në konkurencen e meshkujve Ferizaj ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të Kupës Ballkanike. Skuadra e Anka Sport Club ishte më e mirë se skuadra kosovare dhe arriti që me rezultat 3:0 në sete ta fitoj ndeshjen. Sot […]