FEDERATA E VOLEJBOLLIT SHËNON DITËN OLIMPIKE

FVK
0 0
Read Time33 Second

Sekretari i përgjithshëm i FVK-së, Valon Nikqi ishte pjesë e aktiviteteve për shënimin e ditës olimpike të organizuara nga @kosovoolympiccommittee . Nikqi vizitoj zyren e KOK-ut, ku uroj presidentin z.Hasani me rastin 23 Qershorit, ditës olimpike. Më pas ekspedita e krerëve të federatave sportive dhe sportistëve të prirë nga xhudistet Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova, u drejtuan në hapësirat e Kampusit Universitar për të mbjellur Pemët Olimpike.
Nikqi mbolli Pemën Olimpike në emer të FVK, si një ndër federatat më të mëdhaja në Kosovë. Federata e Volejbollit uron Komitetin Olimpik të Kosovës dhe të gjithë sportistët me rastin e Ditës Olimpike. Urime ??

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR 22 QERSHOR 2020

Komisioni Disiplinor ka mbajtur mbledhjen e radhës dhe ka marrë disa vendime.