Rezultatet dhe renditja pas xhiros së katërt në Superligën A, femrat

FVK
0 0
Read Time28 Second
Pas xhiros së katërt në Superligën A, femrat, vazhdojmë të kemi dy ekipe që kryesojnë tabelën me bilanc të qind për qind të fitoreve.
Skenderaj dhe Drita ndajnë pozitën e parë me nga 12 pikë, pas fitoreve kundër M-Technologie respektivisht Fer Volley.
Në pozitën e tretë është Fushë Kosova, e cila këtë xhiro pati punë të lehtë kundër Feronikelit. Pozita e katërt është rezervuar për Fer Volley me katër pikë, derisa M-Technologie zë vendin e parafundit me tri pikë.
Në vendin e fundit vjen Feronikeli, ende pa pikë të fituara këtë edicion.

May be an image of text that says 'SUPERLIGA FEMRAT SUPERLIGA FVK FEDERATA VOLEJBOLLIT KOSOVES REPU BLIKA KOSOVES MINIST MINISTRIAE RINISE NISE SPORTIT FERONIKELI 0-3 FUSHE KOSOVA 13-25, 16-25, 22-25 DRITA 3-1 FER VOLLEY 27-25, 25-20, 17-25, 25-18 M. TECHNOLOGIE 1-3 SKENDERAJ 19-25, 25-20, 16-25, 20-25 agrotrade ...anytime.anywhere My travel WwW. fvk-ks.org fvkkosova kosovavolleyballfederation kosvolleyball'

May be an image of text that says 'SUPERLIGA FEMRAT FVK FEDERATA VOLEJBOLL KOSOVES REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAE MINIST INISE DHE SPORTIT 1 Renditja tabelare SKENDERAJ 2 DRITA 12 3 12 FUSHE KOSOVA 5 5 4 FER VOLLEY M-TECHNOLOGIE FERONIKELI 6 3 O agrotrade ...anytime.anywhere My travel WwW. fvk-ks.org fvkkosova kosovavolleybalfederation kosvolleyball'

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, meshkujt: Rezultatet dhe renditja pas xhiros së pestë

Xhiroja e pestë në Superligën A të Kosovës në volejboll, meshkujt, ka sjellur disa ndeshje interesante, derisa është intensifikuar dukshëm gara për primat. Në fakt, tri ekipe aktualisht kanë pikë të barabarta në tri pozitat e para. Skenderbeu, Peja dhe Drita kryesojnë me nga dhjetë pikë, të përcjellura nga Golden […]