KOSOVA NË KUALIFIKIMET PËR LOJËRAT OLIMPIKE TOKIO 2020

FVK
0 0
Read Time1 Minute, 12 Second

Kombëtaret e Kosovës në beach volley janë duke zhvilluar ndeshjet kualifikuese për Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Ndeshjet kualifikuese të grupit D në të cilat Kosova bënë pjesë në të dyja konkurencat janë duke u zhvilluar në Schinias të Greqisë.

Në konkurencen e femrave përveq Kosovës grupin D e përbëjnë : Austria, Portugalia dhe Greqia.

Në Konkurencen e meshkujve grupi D përbëhet nga: Kosova, Greqia, Turqia dhe nikoqiri Greqia.

Kosovën në këtë garë në konkurencen e femrave e përfaqësojn ekipet, Valmira Ramadani/Nazmie Ibrahimi dhe Vildane Jashari/Dhuratë Sylejamni. Ndërsa në konkurencen e meshkujve Kosova përfaqësohet nga, Armend Berisha/Faton Mustafa dhe Artan Lumi/ Butrint Bytyçi.

Në ditën e parë Kosova zhvilloj ndeshjet e para në të cilat pësoj humbje, ndërsa neser me fillim nga ora, 10:00 ekipet nga Kosova do të zhvillojn ndeshjet për vend të tretë në grupe.

Më poshtë mund ti gjeni rezultatet nga dita e parë e garave:

Femrat

Ramdani/Ibrahimi ?? vs Klinger /Holzer 0-2 ?? (8-21, 12-21)
Jashari/Sylejmani ?? vs Schützenhöfer/Plesiutschnig ?? 0-2 (9-21,7-21)

Sot me fillim nga ora, 10:00 Kosova do të takohet me Portugalinë.

Meshkujt

Sekerci/Urlu ?? vs Berisha/Mustafa ?? 2-0 (21-13, 21-15)
Giginoglu/Gögtepe ?? vs Bytyci /Lumi ?? 2-0 (21-7, 21-8)

Sot me fillim në ora, 10:00 Kosova do të takohet me Greqinë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

PRISHTINA U14 KAMPION PËR SEZONIN 2018/19

Pas një gare mjaft të fortë në Prishtinë, Prishtina triumfoi në finale ndaj Lubotenit duke siguruar titullin kampion për grupmoshën U14, në kategorinë e meshkujve. Federata e Volejbollit i përgëzon djemt e Prishtinës për titullin kampion!