Superliga A, meshkujt: Mbyllet xhiroja e parë, fiton Peja, Skenderbeu e G. E Theranda

FVK
0 0
Read Time57 Second

Java e parë në Superligën A, meshkujt, është mbyllur me tri ndeshjet që u zhvilluan të dielën mbrëma.

Fillimisht Skenderbeu mposhti Ferizajn në një përballje tejet të fortë dhe të baraspeshuar.

Ferizaj në setet që i fitoi tregoi vetmohim të pashoq, por Skenderbeu dominoi fuqishëm tre setet tjerë, të cilat eventualisht ia siguruan fitoren dhe pikët e para.

Në anën tjetër, kampioni në fuqi, Peja fitoi bindshëm, 3-0, në takimin si mysafir i Lubotenit.

Ishte një takim që u përcoll me rezistencë të fortë të Lubotenit në setin e parë, siç nënvizohet nga diferenca e ngushtë në pikë, por pejanët treguan formë të lartë fillim e fund për të marrë pikët e plota.

G. E Theranda mposhti Dritën në një tjetër ndeshje tejet të ngushtë. Ekipi nga Suhareka triumfoi me rezultat 3-2.

Fati i fituesit ishte në ajër deri në pikët e fundit të setit të pestë, derisa suharekasit ngadhnjyen duke fituar setin me rezultat 13-15 dhe për t’i siguruar dy pikë të rëndësishme nga takimi.

Rezultatet e plota dhe renditjen tabelare pas xhiros së parë në Superligën A, meshkujt, mund t’i gjeni të paraqitura grafikisht.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Deklarata e trajnerit, Milot Bardhi, pas fitores kundër Lubotenit

Deklarata e trajnerit të Pejës, Milot Bardhi, pas fitores kundër Lubotenit në xhiron e parë të Superligës A: “Takimi i zhvilluar në Ferizaj ndërmjet Lubotenit dhe Pejës përfundoi me rezultat të pastër, 0-3, në të mirë të kampionit në fuqi! “Edhe pse me një formacion më ndryshe nga sezoni i […]